Formularze zgłoszeniowe
EN

Alt-J

Alt-J

Uważny obserwator festiwalowych plakatów na sezon 2017 z pewnością zauważył, że od jakiegoś czasu na części z nich pojawia się nazwa Alt-J. Tak, brytyjskie trio powraca do koncertowania i już w sierpniu pojawi się na Kraków Live Festival! Do Krakowa zespół przyjedzie już ze swoim trzecim albumem zatytułowanym „Relaxer” (premiera 9 czerwca). W sieci pojawił się już singiel „3WW” promujący to wydawnictwo.

Alt-J powstali w 2007 roku w Leeds. Studenci artystycznych kierunków na tamtejszym uniwersytecie zdecydowali o wspólnej karierze nie w malarstwie czy literaturze, ale w muzyce. Kiedy tylko ich pierwsze utwory zaczęły funkcjonować w obiegu, pojawiło się zainteresowanie i pierwsze sukcesy: single chętnie grane przez stacje radiowe – „Breezeblocks” i „Matilda”, pozytywne głosy w mediach widzących w nich następców Radiohead i wreszcie wydanie debiutanckiego albumu „An Awesome Wave”. Kilka miesięcy później płyta otrzymała Mercury Prize, prestiżową nagrodę, o którą od lat walczą najwięksi wykonawcy w Wielkiej Brytanii. Alt-J dokonali tego w kilka miesięcy…

Po laurach, jakie spłynęły na zespół, ale i wytężonej promocji opartej w dużej mierze na koncertach, zespół stanął przed nowymi wyzwaniami – nagraniem drugiej płyty i przekształceniem w trio. Z obu konfrontacji wyszli zwycięsko. „This Is All Yours”, drugi album Alt-J wydany jesienią 2015 roku, utrzymał artystyczną formę swojego poprzednika, zdobył nominację do Grammy i silnie zaznaczył swoją obecność na listach przebojów po obu stronach Atlantyku. „Hunger of the Pine” czy „Left Hand Free” weszły do kanonu współczesnej alternatywy.

Organizator
Współpraca
Sponsor
Patroni medialni
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab