Formularze zgłoszeniowe
EN

Ellie Goulding

Ellie Goulding

Trzy albumy, kilka niekwestionowanych światowych przebojów, miliony wiernych fanów (pozdrowienia dla #polisharmy!) i status jednej z najpopularniejszych popowych wokalistek ostatnich lat - oto Ellie Goulding w telegraficznym skrócie. Brytyjska wokalistka zadebiutowała w 2010 roku albumem „Lights”, ciepło przyjętym zarówno przez publiczność jak i krytyków, stając niejako na czele nowej fali artystek, które zaczęły znacząco wpływać na kształt sceny muzycznej, by wspomnieć tylko La Roux i Florence Welch.

Już na wspomnianym debiucie, plasującym się gdzieś w okolicach tanecznego popu i gitarowego folku, wyróżniającego ten materiał, Ellie zostawiła konkurencję w tyle. Krytycy pisali o „nieraz świetnym, ale zawsze dającym pewność wielkiej przyszłości” albumie, a nowi fani tłumnie ruszyli do sklepów, windując płytę na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Singlowe utwory „Starry Eyed” i „Under the Sheets” nie opuszczały rozgłośni radiowych. Tym samym potwierdziło się przeczucie dziennikarzy biorących udział w plebiscycie BBC na nadzieję 2010 roku – Goulding zajęła wtedy drugie miejsce.

Coraz większa popularność zaowocowała współpracą z innymi artystami. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że Ellie stała się ulubioną wokalistką rosnącej w siłę sceny EDM. Ellie pojawiła się w utworach Skrillexa, Calvina Harrisa i Zedda, co z pewnością nie pozostało bez wpływu na brzmienie jej drugiego albumu zatytułowanego „Halcyon”. Wydana w 2013 roku reedycja tej płyty zawierała utwór „Burn”, jak się miało wkrótce okazać, gigantyczny przebój na całym świecie, w tym także w USA gdzie Ellie stała się gwiazdą. Przypieczętowaniem tego okresu w karierze Ellie Goulding było zdobycie BRIT Award dla najlepszej wokalistki 2013 roku.

Ellie Goulding powróciła na początku 2015 roku premierową kompozycją do filmu „50 Twarzy Greya”. „Love Me Like You Do” spędziło 4 tygodnie na pierwszym miejscu UK Top 40 i stało się międzynarodowym hitem. Do dziś na kanale You Tube utworu posłuchano prawie 1,4 mld razy! Kolejnym ruchem Ellie była współpraca z Diplo przy utworze „Powerful” autorstwa Major Lazer i wreszcie wydanie swojego trzeciego albumu, „Delirium”. Płyta zawierająca wspomniane „Love Me Like You Do” i dwa inne singlowe przeboje „On My Mind” i „Something in the Way You Move” powtórzyła komercyjny sukces „Halcyon/Halcyon Days”.

Wraz z zakończeniem trasy promującej „Delirium” Ellie wzięła sobie wolne, ale wygląda na to, że już się stęskniła za sceną i właśnie ogłosiła swój koncertowy powrót. 18 sierpnia zobaczymy ją na Kraków Live Festival!

Organizator
Współpraca
Sponsor
Patroni medialni
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab