Formularze zgłoszeniowe
EN

Sokół

Sokół

Wojtek Sokół jest jednym z najbardziej popularnych polskich twórców. Raper i przedsiębiorca, swoją działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 90 jako współzałożyciel grupy Zip Skład. Przez ponad dwie dekady obecności na scenie, nagrał osiem albumów i niezliczoną liczbę gościnnych zwrotek. Sokół założył także wytwórnię muzyczną i firmę odzieżową Prosto, a jego wkład w rozwój marki, której pozostaje dyrektorem artystycznym, został doceniony wyróżnieniem w rankingu top 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie 2015 roku. Sokółpostrzegany jest jako jedna z najbardziej wpływowych osób w historii polskiego rapu. Jego wytwórnia wydała albumy uznane za przełomowe w swoim gatunku,  jego płyty pokrywały sięplatynąi złotem, a niekonwencjonalne pomysły twórcze wypchnęły polską muzykę rap poza ramy gatunku.

Pod pseudonimem "Wal&Gura" prowadzi jednoosobowe studio zajmujące się projektowaniem graficznym, reżyserią i montażem filmów wideo. Wszechstronność mógł odziedziczyć po swoim prapradziadku Stanisławie Wyspiańskim, wybitnym polskim portreciście, projektancie i pisarzu.

Użyczył głosu kilku postaciom kreskówek, prowadził programy radiowe i telewizyjne oraz pisał felietony.

Po 20 latach działaności muzycznej z zespołami Zip Skład, WWO oraz w duetach z Pono i Marysią Starostą, pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem.

Organizator
Współpraca
Sponsor
Patroni medialni
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab