Formularze zgłoszeniowe
EN

Dojazd na festiwal

UWAGA: Aby uniknąć oczekiwania w korkach komunikacyjnych i kolejkach do wejścia, należy zaplanować wczesny przyjazd na teren festiwalu w celu wymiany biletu na opaskę, przynajmniej 2 godziny przed koncertem, którym jest się zainteresowanym.

Kraków Live Festiwal odbywa się na terenie Lotniska – Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 

WEJŚCIE NA FESTIVAL(dotyczy również mediów oraz osób z biletami z polem namiotowym)  znajduje się od strony Al. Jana Pawła II (dojście piesze po wejściu w ul. Markowskiego, a następnie w ul. Gnysia i przez Park Lotniczy).

 

DOJAZD SAMOCHODEM:

Parking dla publiczności znajduje się od strony Al. Jana Pawła II. Dojazd dla samochodów jest możliwy wyłącznie po skręcie w ul. Ułanów, a następnie w ul. Seniorów Lotnictwa.

UWAGA! Ze względu na okolicznych mieszkańców osoby zmotoryzowane uprasza się o korzystanie ze wskazanego parkingu i nie parkowanie na drogach dojścia i dojazdu publiczności.

 

PARKING ROWEROWY

Na festiwal możesz także przyjechać rowerem! W okolicy bramek wejściowych na teren festiwalu od strony Al.Jana Pawła II będzie znajdował się parking dla rowerów.

 

ORGANIZATOR ZAPEWNIA DARMOWE AUTOBUSY POWROTNE Z TERENU FESTIWALU. NA TEREN FESTIWALU UCZESTNICY DOTRĄ ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Bezpłatne autobusy dla uczestników festiwalu, z przystanku na Al. Jana Pawła II do centrum Krakowa, przystanek Dworzec Główny (na ul. Lubicz) z pominięciem innych przystanków, kursują od godziny 23:00, ostatni kurs o godzinie 3:00. 

 

DOJAZD NA TEREN FESTIWALU

 

DOJAZD AUTOBUSAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ:

W pobliżu wejścia na teren festiwalu od ul. Markowskiego znajdują się trzy przystanki autobusowe:

 

  • Przystanek „Ugorek” na ul. Ułanów w pobliżu ul. Seniorów Lotnictwa (oddalony o 650 m. od wejścia na festiwal) - na przystanku tym zatrzymują się autobusy linii miejskich numer:

124 (Os. Podwawelskie – TAURON Arena Kraków Wieczysta),

424 (Os. Podwawelskie – Ugorek).

 

  • Przystanek „TAURON Arena Kraków Wieczysta” na Al.Jana Pawła II (oddalony o 1,4 km od wejścia na festiwal) - na przystanku tym zatrzymują się autobusy linii miejskich numer:

124 (Os. Podwawelskie – TAURON Arena Kraków Wieczysta),

128 (Zajezdnia Płaszów – Prądnik Czerwony),

424 (Os. Podwawelskie – Ugorek),

664 linia nocna (Os.Piastów – Mydlinki)

 

TRAMWAJEM:

Przystanek komunikacji miejskiej znajdujący się najbliżej wejścia na teren festiwalu to przystanek tramwajowy „Muzeum Lotnictwa”.

Na przystanku tym zatrzymują się tramwaje linii miejskich numer:

4(Bronowice Małe – Wzgórza Krzesławskie)

5 (Krowodrza Górka – Wzgórza Krzesławickie)

9 (Nowy Bieżanów – Mistrzejowice)

10 (Kopiec Wandy – Łagiewniki)

44 (Bronowice – Kopiec Wandy)

52 (Czerwone Maki P + R – Os. Piastów)

64 linia nocna( Bronowice Małe – Os. Piastów)

 

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie jest dostępny na stronie: http://rozklady.mpk.krakow.pl/. Przypominamy o konieczności zakupu biletów krakowskiej komunikacji miejskiej.

 

Dojazd z Dworca Głównego na teren festiwalu (wejście od Al. Jana Pawła II) :

Z Dworca Głównego jedziemy tramwajem nr 4 ( przystanek „Dworzec Główny Tunel” przy ul. Basztowa), kierunek Wzgórza Krzesławickie na przystanek „Muzeum Lotnictwa”.

 

DOJAZD DO KRAKOWA

DROGĄ LOTNICZĄ:

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice ul. kpt. Medweckiego 1, 32-083 Balice tel. +48 801 055 000, +48 12 295 58 00. Rozkład lotów oraz dodatkowe informacje: http://www.krakowairport.pl

Dojazd do lotniska możliwy jest pociągiem (informacje na http://rozklad-pkp.pl)lub autobusami.

Do Kraków Airport kursują obecnie dwie linie autobusowe dzienne: 208 (Dworzec Główny Wschód – Kraków Airport) , 252 (Os. Podwalewskie – Kraków Airport) oraz linia nocna: 902 (Dworzec Główny Wschód – Kraków Airport). Są to linie aglomeracyjne. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie MPK Kraków. Czas przejazdu: ok. 35 min.

DOJAZD DO KRAKOWA POCIĄGIEM:

Kraków posiada dogodne, bezpośrednie połączenia kolejowe ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Oprócz połączeń lokalnych, Kraków posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Berlinem, Budapesztem, Hamburgiem, Kijowem, Lwowem, Pragą, Wiedniem. Wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji Kraków Główny. Dodatkowe informacje i rozkład: http://rozkladkolejowy.pl, 19 757 (infolinia PKP Intercity), 703 20 20 20 (Przewozy Regionalne)

Ceny przykładowego biletu normalnego 2 klasy Warszawa - Kraków: 50 - 150 zł (w jedną stronę).

Podróż autobusem

Autobusy komunikacji krajowej i regionalnej odjeżdżają z dworców przy Pl. Wita Stwosza (Bosacka 18, wschodnia strona dworca kolejowego) lub ul. Cystersów 15, natomiast regularne autobusy międzynarodowe odjeżdżają z Pl. Wita Stwosza. Połączenia krajowe i regionalne obsługuje PKS (http://www.e-podroznik.pl), Polski Bus (przykładowa trasa Warszawa – Kraków – 4 godz. 55 min, cena biletu: 10 – 35 zł w jedną stronę) oraz inni przewoźnicy.

Organizator
Współpraca
Sponsor
Patroni medialni
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab