Formularze zgłoszeniowe
EN

FAQ

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Wszystkie osoby poniżej 16 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (opiekuna - punkt 11 Regulaminu Imprezy).  Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (do pobrania tutaj lub przy wymianie biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 16 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

Zapraszamy do zakupu zniżkowych karnetów i biletów dla dzieci w wieku 3-10 lat (od 16 grudnia 2015; obowiązują dodatkowe warunki). Dzieci do lat 3 uczestniczą w festiwalu za darmo.

Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?

Tak, zdecydowanie! Ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Taki dokument pozwoli również na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (pkt 5. i 11. Regulaminu Imprezy). W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

Czy zamiast dowodu osobistego mogę zabrać inny dokument potwierdzający tożsamość?

Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną lub studencką, paszportem, prawem jazdy.

Czy na festiwal należy udać się z dużym wyprzedzeniem czasowym?

Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Na festiwal dojeżdża wiele tysięcy osób i planowanie dojazdu w ostatniej chwili może spowodować spóźnienie na występ ulubionego artysty.

Czy mogę wymienić bilet na opaskę na dworcu Kraków Główny?

Nie, bilety na opaski można wymienić wyłącznie na terenie festiwalu, przy wejściach.

Czy są dostępne bilety jednodniowe?

Tak! Bilety jednodniowe można nabyć TUTAJ.

Czy na teren festiwalu można wnosić jedzenie i picie?

Zabronione jest wnoszenie własnego jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu powyższych produktów.

Czy na terenie festiwalu będzie depozyt/biuro rzeczy zagubionych?

Tak! Do Waszej dyspozycji pozostawiamy dwa punkty depozytowe przy wejściach dla publiczności, w których możecie zostawić rzeczy niedozwolone na terenie festiwalowym. Punkty te działają również jako biuro rzeczy znalezionych. Depozyt jest płatny (10 PLN).

Ile scen będzie w tym roku?

W tym roku na festiwalu będą funkcjonowały dwie sceny: Main Stage oraz Kraków Stage.

Czy mogę być wolontariuszem na festiwalu?

Prosimy zainteresowanych wolontariatem na naszym festiwalu o wysłanie CV na adres wolontariat@alterart.pl.

Czy mogę wystąpić podczas Kraków Live Festival 2016?

Jest nam niezmiernie miło, że chcielibyście zagrać na naszym wydarzeniu, niestety nie mamy już wolnych slotów na rok 2016.

Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością zostały zastosowane na terenie Kraków Live Festival?

Na terenie festiwalu na osoby z niepełnosprawnościami czekają m.in.:

-  asysta wolontariuszy przy wejściu od strony ul. Bora Komorowskiego oraz przy wejściu od strony Al. Jana Pawła II

- dedykowany parking dla osób z niepełnosprawnościami przed wejściem od strony Al. Jana Pawła II

- przy obu wejściach na teren festiwalu (od ul. Bora-Komorowskiego i Al. Jana Pawła II) znajdują się specjalne, szerokie bramki wejściowe dla osób poruszających się na wózkach

- platformy dla osób uprzywilejowanych przy dwóch głównych scenach

- specjalne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane przy platformach dla osób uprzywilejowanych oraz w każdej strefie toalet

- utwardzane ścieżki prowadzące do platform dla osób uprzywilejowanych

- większość terenu znajduje się na nawierzchni betonowej, co ułatwia poruszanie się na wózku.

Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu. W przypadku podjęcia decyzji o uczestnictwie w imprezie prosimy o wypełnienie załączonego formularza. Formularz będzie także dostępny w punktach wymiany biletów na opaski.

Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

Na terenie Kraków Live Festiwal oraz koncertu MUSE zabrania się wnoszenia i posiadania kamer, sprzętu nagrywającego audio i video, oraz sprzętu fotograficznego mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x. Niedozwolone jest wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków, a zdjęcia muszą być robione dla celów prywatnych. Należy fotografować tak, by nie zasłaniać sceny nikomu na widowni ani nie przeszkadzać osobom stojącym w pobliżu

Czy karnet z polem namiotowym muszą posiadać wszyscy, którzy na nim przebywają, czy tylko właściciel namiotu?

Karnet z miejscem na polu namiotowym obowiązuje wszystkich, którzy tam przebywają.

Jakich przedmiotów nie wniosę na teren festiwalu?

Wnoszenie aparatów fotograficznych, kamer oraz sprzętu rejestrującego audio – wideo (w tym kamery GoPro), profesjonalnych aparatów analogowych lub profesjonalnych aparatów z wymienną optyką, własnych napojów i jedzenia, niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.), alkoholu, środków odurzających,  selfiesticków i dronów, statywów oraz dużych parasoli z metalowymi lub drewnianymi zakończeniami jest niedozwolone. Uczestnik festiwalu może zabrać ze sobą małą, składaną parasolkę.

Czy na teren festiwalu mogę wnieść power bank do zasilania telefonu?

Tak, na teren festiwalu można wnieść power bank niewielkich rozmiarów (mieszczący się w dłoni).


Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.

Czy jeśli zakupiłem bilet elektroniczny, to powinienem przyjść z jego wydrukowaną wersją?

Tak, bilet elektroniczny należy wydrukować, aby mieć możliwość wymiany go na opaskę.

W jaki sposób będę mógł dokonywać płatności na Kraków Live Festival?

Na festiwalu uczestnik zapłaci własnymi kartami płatniczymi, telefonami w technologii zbliżeniowej lub specjalnie przygotowanymi bonami festiwalowymi ( jeden bon = 4 PLN).

Zalecamy wymianę bonów jedynie w punktach zlokalizowanych na terenie festiwalu. Nabycie bonów z nierzetelnych źródeł może grozić odmową ich akceptacji przez obsługę stoisk zlokalizowanych na terenie festiwalu.

Czy na koncert Muse 21 sierpnia możliwe jest wejście w ramach 2-dniowego karnetu na Kraków Live Festival?

Tak! Osoby, które zakupiły 2-dniowe karnety na Kraków Live Festival mogą uczestniczyć w koncercie Muse bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Czy mogę kupić bilet tylko na koncert Muse?

Tak! Bilety na 21 sierpnia – dzień koncertu grupy Muse są już w sprzedaży TUTAJ.

Czy mogę kupić dopłatę do pola namiotowego jeżeli posiadam bilet jednodniowy?

Tak, posiadacze biletów jednodniowych, również mają możliwość zakupu dopłaty do pola namiotowego. Dopłaty do pola namiotowego można nabyć wyłącznie w Alter Sklepie: http://www.alterart.pl/shop/sklep.php

Czy na terenie festiwalu będzie bankomat?

Na terenie festiwalu będzie można wypłacić pieniądze z bankomatu znajdującego się w pierwszym miasteczku festiwalowym.

Organizator
Współpraca
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab