Formularze zgłoszeniowe
EN

FAQ

W jakich godzinach otwarty będzie teren Kraków Live Festival 2019?

Teren festiwalu w dniach 16 i 17 sierpnia jest czynny od godz. 16:00 do 2:30.

 

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Wszystkie osoby poniżej 15. roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (więcej informacji w Regulaminie pkt 11). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (pliki - deklaracja opiekuna prawnego oraz osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego). Formularze są również dostępne w punktach wymiany biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 15. roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

 

Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?

Tak, zdecydowanie! Ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Taki dokument pozwoli również na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (pkt 5. i 11. Regulaminu Imprezy). W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

 

Czy zamiast dowodu osobistego mogę zabrać inny dokument potwierdzający tożsamość?

Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną lub studencką, paszportem, prawem jazdy.

 

Czy na festiwal należy udać się z dużym wyprzedzeniem czasowym?

Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Na festiwal dojeżdża wiele tysięcy osób i planowanie dojazdu w ostatniej chwili może spowodować spóźnienie na występ ulubionego artysty.

Pamiętaj aby wydrukować swój bilet zanim wybierzesz się na teren festiwalu w celu wymiany go na opaskę.

 

Czy są dostępne bilety jednodniowe?

Tak! Bilety jednodniowe można nabyć TUTAJ.

 

Czy na teren festiwalu można wnosić jedzenie i picie?

Zabronione jest wnoszenie własnego jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu powyższych produktów.

 

Czy na terenie festiwalu będzie depozyt/biuro rzeczy zagubionych?

Tak! Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy przy wejściu dla publiczności. W depozycie możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie na teren imprezy jest niedozwolone. Punkt ten działa również jako biuro rzeczy znalezionych. Depozyt jest płatny (20 PLN).

 

Ile scen będzie w tym roku?

W tym roku na festiwalu będą funkcjonowały dwie sceny: Main Stage oraz Kraków Stage.

 

Czy mogę być wolontariuszem na festiwalu?

Prosimy zainteresowanych wolontariatem na naszym festiwalu o wysłanie CV na adres wolontariat@alterart.pl.

 

Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością zostały zastosowane na terenie Kraków Live Festival?

Na terenie festiwalu na osoby z niepełnosprawnościami czekają m.in.:

-  asysta wolontariuszy przy wejściu od strony Al. Jana Pawła II

- dedykowany parking dla osób z niepełnosprawnościami przed wejściem od strony Al. Jana Pawła II

- przy wejściu na teren festiwalu Al. Jana Pawła II znajdują się specjalne, szerokie bramki wejściowe dla osób poruszających się na wózkach

- platformy dla osób uprzywilejowanych przy dwóch głównych scenach

- specjalne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane w pobliżu platform  dla osób uprzywilejowanych oraz w każdej strefie toalet

- utwardzane ścieżki prowadzące do platform dla osób uprzywilejowanych

- większość terenu znajduje się na nawierzchni betonowej, co ułatwia poruszanie się na wózku.

- bankomaty na terenie festiwalu dostosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnością (osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz niewidomych i słabowidzących)

 

Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.

 

Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

Na terenie Kraków Live Festiwal zabrania się wnoszenia i posiadania kamer, sprzętu nagrywającego audio i video, oraz sprzętu fotograficznego mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x. Niedozwolone jest wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków, a zdjęcia muszą być robione dla celów prywatnych. Należy fotografować tak, by nie zasłaniać sceny nikomu na widowni ani nie przeszkadzać osobom stojącym w pobliżu.

 

Czy karnet z polem namiotowym muszą posiadać wszyscy, którzy na nim przebywają, czy tylko właściciel namiotu?

Karnet z miejscem na polu namiotowym obowiązuje wszystkich, którzy tam przebywają.

 

Jakich przedmiotów nie wniosę na teren festiwalu?

Wnoszenie aparatów fotograficznych, kamer oraz sprzętu rejestrującego audio – wideo (w tym kamery GoPro), profesjonalnych aparatów analogowych lub profesjonalnych aparatów z wymienną optyką, własnych napojów i jedzenia, niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.), alkoholu, środków odurzających, selfiesticków i dronów, statywów oraz dużych parasoli z metalowymi lub drewnianymi zakończeniami, hulajnog oraz deskorolek jest niedozwolone. Uczestnik festiwalu może zabrać ze sobą małą, składaną parasolkę.

 

Czy na teren festiwalu mogę wnieść power bank do zasilania telefonu?

Tak, na teren festiwalu można wnieść power bank.

 

Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.

 

Czy jeśli zakupiłem bilet elektroniczny, to powinienem przyjść z jego wydrukowaną wersją?

Tak, bilet elektroniczny należy wydrukować, aby mieć możliwość wymiany go na opaskę.

 

W jaki sposób będę mógł dokonywać płatności na Kraków Live Festival?

Na festiwalu możesz płacić kartą, telefonem oraz opaską płatniczą Mastercard®.

 

Czy mogę kupić dopłatę do pola namiotowego jeżeli posiadam bilet jednodniowy?

Tak, posiadacze biletów jednodniowych, również mają możliwość zakupu dopłaty do pola namiotowego. Dopłaty do pola namiotowego można nabyć wyłącznie w Alter Sklepie: http://www.alterart.pl/shop/sklep.php

 

Czy na terenie festiwalu będzie bankomat?

Na terenie festiwalu będzie można wypłacić pieniądze z bankomatu znajdującego się w miasteczku festiwalowym.

Organizator
Współpraca
Sponsor
Copyright © Alter Art 2011

Projekt i realizacja: Me & My Friends

fb-tab