Teren festiwalu w dniach 19 i 20 sierpnia jest czynny od godz. 16:00 do 2:30.
Teren festiwalu w dniach 19 i 20 sierpnia jest czynny od godz. 16:00 do 2:30.
Na terenie festiwalu nie ma dedykowanego parkingu dla publiczności. Zachęcamy do skorzystania z parkingów P+R i przybycie na festiwal komunikacją miejską.
P+R Czerwone Maki
P+R Kurdwanów
P+R Bieżanów
P+R Mały Płaszów
P+R Mydlniki Wapiennik
Najbliżej wejścia znajduje się przystanek tramwajowy „Muzeum Lotnictwa”. Zapewniamy darmowe autobusy powrotne, które kursują w godzinach 22:30 – 03:00 z przystanku przy al. Jana Pawła II do centrum Krakowa – przystanek „K + R Pawia”
Wszystkie osoby poniżej 15. roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (więcej informacji w Regulaminie pkt 11). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (pliki - deklaracja opiekuna prawnego oraz osoby upoważnionej na piśmie przez opiekuna prawnego). Formularze są również dostępne w punkcie wymiany biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 15. roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.
Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną lub studencką, paszportem, prawem jazdy.
Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną lub studencką, paszportem, prawem jazdy.
Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Planowanie dojazdu w ostatniej chwili może spowodować spóźnienie na występ ulubionego artysty.
Zabronione jest wnoszenie własnego jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu powyższych produktów.
Tak! Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy przy wejściu dla publiczności. W depozycie możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie na teren imprezy jest niedozwolone. Punkt ten działa również jako biuro rzeczy znalezionych. Depozyt jest płatny (20 PLN).
W tym roku na festiwalu będą funkcjonowały dwie sceny: Main Stage oraz Kraków Stage.
Na terenie festiwalu na osoby z niepełnosprawnościami czekają m.in.:
- asysta wolontariuszy przy wejściu od strony Al. Jana Pawła II;
- dedykowany parking dla osób z niepełnosprawnościami przed wejściem od strony Al. Jana Pawła II;
- dedykowany punkt wymiany biletów na opaski;
- przy wejściu na teren festiwalu Al. Jana Pawła II znajdują się specjalne, szerokie bramki wejściowe dla osób poruszających się na wózkach;
- platformy dla osób uprzywilejowanych przy dwóch głównych scenach;
- specjalne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane w pobliżu platform dla osób uprzywilejowanych oraz w każdej strefie toalet;
- utwardzane ścieżki prowadzące do platform dla osób uprzywilejowanych;
- większość terenu znajduje się na nawierzchni betonowej, co ułatwia poruszanie się na wózku;
- bankomat na terenie festiwalu dostosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnością (osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz niewidomych i słabowidzących).
Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.
Na terenie Kraków Live Festiwal zabrania się wnoszenia i posiadania kamer, sprzętu nagrywającego audio i video, oraz sprzętu fotograficznego mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x. Niedozwolone jest wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków, a zdjęcia muszą być robione dla celów prywatnych. Należy fotografować tak, by nie zasłaniać sceny nikomu na widowni ani nie przeszkadzać osobom stojącym w pobliżu.
Wnoszenie aparatów fotograficznych, kamer oraz sprzętu rejestrującego audio – wideo (w tym kamery GoPro), profesjonalnych aparatów analogowych lub profesjonalnych aparatów z wymienną optyką, własnych napojów i jedzenia, niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.), alkoholu, środków odurzających, selfiesticków i dronów, statywów oraz dużych parasoli z metalowymi lub drewnianymi zakończeniami, hulajnóg oraz deskorolek jest niedozwolone. Uczestnik festiwalu może zabrać ze sobą małą, składaną parasolkę.
Tak, na teren festiwalu można wnieść mały power bank.
Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.
Nie, przy wymianie biletu na opaskę można okazać bilet w formie elektronicznej.
Na festiwalu możesz płacić kartą, telefonem oraz kartą przedpłaconą Alter Art.
Na terenie festiwalu będzie można wypłacić pieniądze z bankomatu znajdującego się w miasteczku festiwalowym.